Цистит при вагітності, ознаки, симптоми, як лікувати, лікування циститу при вагітності народними засобами, в домашніх умовах –
Цистит при вагітності
Симптоми, профілактика, лікування циститу при вагітності
Цистит при вагітності які має симптоми, як проводиться лікування і чим загрожує бездіяльність? Про все це читайте в нашій статті.
З відмінними ознаками даного захворювання знайомі багато жінок. Цистит симптоми при вагітності теж має яскраві. Це біль при сечовипусканні, переважно в кінці акту, дуже часте бажання помочитися і відсутність при цьому почуття полегшення. Крім того, може відчуватися біль у нижній частині живота, підніматися температура тіла. У запущених ситуаціях в сечі з’являється гній, кров. Нагадаємо, що цистит – це запалення слизової оболонки сечового міхура. Через те, що сечівник у жінок короткий і широкий, в сечовий міхур дуже швидко проникають мікроби. Ситуація посилюється з початком статевого життя – це також стає несприятливим фактором. Само собою, від інтимного життя з цієї причини ніхто відмовлятися не захоче, тому потрібно глибше розібратися в причинах захворювання, у факторах, що негативно впливають на організм і сприяють рецидиву. І, звичайно, це обов’язково повинні знати майбутні мами, щоб цистит на ранніх термінах вагітності, в найбільш несприятливий для цього період, не виник.
Профілактика циститу
Перерахуємо по пунктах заходи профілактики.
1. Дієта. b> Ні-ні, дана дієта не має ніякого відношення до тих, що використовуються для схуднення. Небажано їсти солоне (ця рекомендація актуальна також для профілактики затримок рідини в організмі – набряків, гіпертонії), гостре, пити алкогольні напої. Чай, кава у великих кількостях також можуть провокувати захворювання.
2. Статеві стосунки. b> Щоб ознаки циститу при вагітності не з’явилися, постарайтеся до і після статевого акту мочитися. Це знизить концентрацію в сечовому міхурі хвороботворних збудників. До речі, про частоту сечовипускань. Не терпіть, якщо є позиви в туалет, це погіршує тонус стінок сечового міхура. Але й занадто часті відвідування туалету не корисні. 3-5 разів на день – це норма для жінки. Щоб уникнути занесення кишкової палички в сечовипускальний канал, що не чергуйте при одному акті вагінальний і анальний контакт.
Не використовуйте при статевих актах пози, при яких виявляється сильний вплив на уретру (наприклад, як при класичній позі, коли чоловік знаходиться зверху).
3. Правильно дотримуйтесь інтимну гігієну. b> Підмиватися необхідно тільки спереду назад. З милом – 1 раз на добу. Користуватися туалетним папером також тільки спереду назад.
4. Носіть не синтетичний, а бавовняну білизну, не надто вузьке. b>
5. Чи не переохолоджуватися. b>
Лікування циститу
Про те як лікувати цистит при вагітності написана не одна медична стаття. Складність проблеми полягає в тому, що в цей період життя жінки будь-які ліки може надати шкоду, вплинути на здоров’я ще не народженої дитини. З іншого боку лікування циститу при вагітності обов’язково потрібно проводити, якщо з’явилися симптоми захворювання, і його підтверджують результати клінічних досліджень. Інакше мікроби можуть добратися і до нирок.
Отже, якщо ви помітили у себе симптоми циститу. то зверніться до уролога. Він призначить вам аналіз сечі, за результатом якого можна буде поставити точний діагноз. При циститі в результатах аналізу підвищена кількість бактерій і лейкоцитів, є еритроцити. У такому випадку лікування призначається залежно від тяжкості ситуації та терміну вагітності. Можуть бути призначені антибіотики АУГМЕНТИН, амоксицилін, амоксиклав, фосфоміцин, нітрофурантоїн. Якщо загострюється цистит при вагітності лікування в домашніх умовах проводиться, як правило. Якщо прийом антибіотиків не дав хороших результатів, призначається супрессивная терапія аж до самих пологів і двох тижнів після них. Вона допомагає не допустити загострень захворювання, і цистит при вагітності наслідки в такому випадку не матиме.
Багато жінок побоюються приймати антибіотики, бояться що це погано відіб’ється на здоров’ї дитини. Але є сучасні ліки з мінімумом побічних ефектів, безпечні для прийому вагітними. Набагато небезпечніше, коли цистит при вагітності лікування народними засобами проводити. Адже на відміну від ліків, побічні ефекти трав ніхто ретельно не досліджував. Та й по ефективності народні засоби дуже поступаються медикаментозним. Втрата ж часу при такому захворюванні – це не тільки зайві дні з болем, але і ризик отримати ускладнення на нирки.